Mając świadomość ogromnej  wartości  spacerów  oraz wyjść na powietrze w naszym Żłobku każdego dnia, kiedy tylko pogoda na to pozwala, organizowane są liczne wyjścia - na spacery do parku, na plac zabaw, który obecnie jest doposażany i rozbudowywany. Dodatkowym atutem jest powstała z inicjatywy władz Miasta i Gminy w naszym najbliższym otoczeniu tężnia solankowa, z której walorów zdrowotnych korzystamy.

Zalety spacerów i zabaw na powietrzu:
- Poznawcze - zapoznają  dzieci z  najbliższą okolicą , poznają rózne obiekty, otaczajacą nas przyrodę.

- Emocjonalne - spacery ,wycieczki  wyzwalają pozytywne emocje – radość, zadowolenie, ciekawość. Dziecko cieszy się z kontaktu z rówieśnikami, a zmieniajac otoczenie żłobkowej sali odpoczywa, regeneruje siły.
- Społeczne – dziecko poznaje właściwe wzorce zachowań. Uczy się jak należy zachować się w trakcie spacerów, na co zwracać uwagę, np. w parku nie niszczymy przyrody- nie depczemy trawników, nie zrywamy kwiatów bawimy się zgodnie ,pożyczamy sobie zabawki, ustępujemy miejsca na zjeżdżalni czy huśtawce na placu zabaw, nie przepychamy się, itp.
- Estetyczne – wszelkie wyjścia kształcą  u dzieci wrażliwość na piękno otaczającego świata.

- Zdrowotne – zwłaszcza  dzięki ćwiczeniom fizycznym i ruchowi. Spacery, zabawy na placu są  wspaniałą okazją do uprawiania ćwiczeń fizycznych, do rozwoju motoryki duzej i małej, dostarczją bodźców sensorycznych.  Zaspokajają naturalną potrzebę ruchu jednocześnie dotleniając organizm.
Dodatkowo przyczyniają się do rozwoju: mowy, myślenia, spostrzeżeń. Sprzyjają  rozładowaniu emocji, agresji, napięć fizycznych dzieci. Organizowane w różnych porach roku hartują organizm.

 

 

ŻŁOBEK SAMORZĄDOWY

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

ul.Tomaszowska 5

48 6741 610

504 467 109

504 466 209