"Czytelnictwo” zaczyna się od pierwszych chwil życia dziecka, na długo przed dniem,
w którym dziecko zacznie samodzielnie
składać litery. Odpowiednio dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe. Mądrze wybrane przez dorosłego stają się wspaniałym przewodnikiem pomagającym młodemu „czytelnikowi” odkrywać otaczający go świat, rozbudzać jego wyobraźnię i inspirować do twórczych praktyk.

Zaproszeniem do przeżycia wspaniałej czytelniczej przygody była wizyta dzieci i nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego. W ramach współpracy
i integracji
w dniu 28 listopada 2019 roku starsze koleżanki spędziły czas ze żłobkowymi maluchami wprowadzając je w magiczny świat bajek. Uczennice w pięknych, bajkowcyh przebraniach, z dużym zaangażowaniem czytały książeczki, pokazywały ilustracje i zachęcały dzieci do bliższego z nimi kontaktu.

Początkowy dystans szybko ustąpił miejsca fantastycznej integracji i obie strony spotkania miło i wesoło spędziły ze sobą czas, aż żal było się rozstawać.

Na pamiątkę wpólnie sędzonego czasu żłobkowicze otrzymali książeczki - duże bajki  zostały w placówce, a małe, zakupione przez Panią Dyrektor PSP najmłodsi zabrali do domu.

Żłobkowicze odwdzieczyli się wspolnie zrobioną kartką - podziękowaniami oraz słodkim prezentem.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Janinie Wyszkowskiej za chęć współpracy z naszą placówką, a nauczycielom - pani Ewie Zasowskiej i pani Dorocie Fliszkiewicz za przygotowanie się do tego spotkania. Uczennicom dziękujemy za zaangażowanie i chęć spędzenia czasu z naszymi dziećmi.

Mamy nadzieję, że to pierwsze spotanie zaowocuje cyklem kolejnych, z obustronną korzyścią.

Zapraszamy do naszej galerii ;)

 

ŻŁOBEK SAMORZĄDOWY

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

ul.Tomaszowska 5

48 6741 610

504 467 109

504 466 209