W sobotę 16 listopada 2019 roku pracownicy Żłobka wzięli udział

w szkoleniu "Bezpieczny żłobek i przedszkole"

zorganizowanym z inicjatywy Dyrektora placówki,

a poprowadzonym przez firmę Ekulapa z Warszawy.

Zależy nam na możliwie najlepszej opiece nad dziećmi i właśnie z tego powodu stale dbamy o rozwój swoich umiejętności, podnosimy swoje kwalifikacje.

Najmłodsze dzieci nie powiedzą same, że coś ich boli. Że są osłabione, mają gorączkę lub problemy
z oddychaniem.  Dlatego tak ważna jest czujność opiekunów maluchów przebywających w żłobkach
i klubach dziecięcych oraz sprawne reagowanie, ale przede wszystkim – umiejętność udzielenia pierwszej pomocy i odwaga, by w sytuacji zagrożenia przyjść podopiecznym na ratunek.
W życiu tak małego człowieka cenna jest każda sekunda.

Kurs pierwszej pomocy pediatrycznej dla opiekunów najmłodszych dzieci

BEZPIECZNY ŻŁOBEK I KLUB DZIECIĘCY,

w którym wzięliśmy udział to intensywny kurs pierwszej pomocy dla opiekunów dzieci do trzeciego roku życia, a także dla pracowników administracji  instytucji specjalizującej się w opiece nad maluchami.

W trakcie kursu  odświeżaliśmy naszą dotychczasową wiedzę. Nauczyliśmy się skutecznie reagować w najczęstszych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, w jakich znaleźć się mogą najmłodsze dzieci. To m.in. zadławienia, oparzenia, urazy głowy i kończyn, gorączka, drgawki, zatrucia, czy duszności. Dowiedzieliśmy się także co robić w sytuacji, gdy maluch straci przytomność oraz w praktyce opanowaliśmy zasady reanimacji niemowląt i dzieci.

Kurs pierwszej pomocy dla opiekunów żłobkowych i klubów dziecięcych  był maksymalnie nastawiony na praktykę, ale nie pominął niezbędnej wiedzy teoretycznej. Podczas szkolenia wykorzystywany był nowoczesny sprzęt i profesjonalna charakteryzacja po to, by oswoić nas z sytuacjami, do których może dojść w placówce. Codziennie.

Program szkolenia pierwszej pomocy dla dzieci do lat 3 dostosowany był do potrzeb, umiejętności i wiedzy uczestników. Ćwiczyliśmy na fantomach dziecięcych rozmiarów, w tym także niemowląt.

ZAPRASZAMY do naszej fotorelacji ;)

 

 

ŻŁOBEK SAMORZĄDOWY

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

ul.Tomaszowska 5

48 6741 610

504 467 109

504 466 209