Czytanie bajek i Pasowanie na Żłobkowicza

    Dzień 17 października 2018r. dla dzieci oraz kadry Żłobka Samorządowego był niezwykle uroczysty z dwóch powodów – nastąpiło oficjalne rozpoczęcie akcji „I Ty możesz czytać dzieciom” oraz Pasowanie na Żłobkowicza. W tym dniu gościliśmy u nas Pana Burmistrza Mariusza Dziubę, który jako pierwszy spotkał się z dziećmi w ramach spotkań z bajką. Wszyscy bowiem zdajemy sobie sprawę jak duże znaczenie ma wpływ czytania książek na rozwój młodego człowieka. Wiemy, że sprzyja ona poznaniu świata, rozszerzaniu doświadczeń, rozwijaniu uczuć, kształtowaniu systemów wartość oraz postaw moralnych i społecznych. Jest także świetną formą wypełniania wolnego czasu.

    Z tej okazji dzieci otrzymały od Pana Burmistrza książeczki z wierszykami oraz  płyty z pięknymi bajkami do  słuchania i zostały im przeczytane krótkie wierszyki, które przy ogromnym zaangażowaniu ze strony naszego gościa zostały radośnie przyjęte przez maluchy, a następnie nagrodzone gromkimi brawami.

    Pan Burmistrz uczestniczył także w doniosłej i pierwszej takiej uroczystości -Pasowaniu na Żłobkowicza, podczas której dzieci krótko zaprezentowały repertuar przygotowany przy ogromnym wkładzie pań opiekunek. Zostały wręczone Dyplomy i odznaki upamiętniające tą chwilę oraz słodki upominek przyniesiony w prezencie przez Pana Burmistrza.

    Serdecznie dziękujemy za obecność i stałą współpracę, która owocuje rozwojem i udoskonalaniem naszej placówki.

                                          

 

ŻŁOBEK SAMORZĄDOWY

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

ul.Tomaszowska 5

48 6741 610

504 467 109

504 466 209